Zbohom realita

Autor: Andrej Baďura | 1.4.2012 o 19:52 | (upravené 12.12.2014 o 22:10) Karma článku: 2,87 | Prečítané:  523x

Vyzeral ako Cháron, prevozník mŕtvych duší do podsvetia po rieke styx. K vyslobodeniu mi stačí tak málo , tri slová.....

 

Neni to ľahké žiť v tejto dobe. Jeden deň za druhý zbytočne zahadzujúc kladením si otázky "čo tu vôbec robím "? Bezduchým prežívaním som sa zrazu ocitol až predním a pozerám naňho.Vyzeral ako Cháron, prevozník mŕtvych duší do podsvetia, po rieke styx. No pritom k vyslobodeniu z tohto pekla  stačí  tak málo. Tri slová odpovedajúce na otázku : No čo bys rád?

Predtým ako sa stratia všetky starosti , a problémy uviaznu na hraniciach do zeme zasľúbenej príde ten výraz. Výraz tváre, priravujúcej sa na cestu. Ten ktorý vidávam u mnohých ludí, no zakaždým je v podstate rovnaký. Akoby sa zastavil čas, všetko stíchlo,  a začala sa otvárať brána do podsvetia. Oči nevnímajúce realitu, pomaly blúdia po kolí a vítazoslávne hlásia-už je to tu zas ... začína púť do xibalby, miesta znovuzrodenia.
Mysel sa ponára do hlbín, odkiaľ sa tak ľahko už nedostane. Opantaná krásnou predstavou úteku za pár eúr nevníma  že telo je otrávené jedom, zmieta sa a bojuje. Neľahká cesta však pomaly končí ,a na konci tmavej izby objavujú sa spoza dverí prvé lúče svetla.Neni tomu dĺho a celou hlavou mi hlasito znie : už som tu, dokázal som to! No v skutočnosti to len rozum prehral boj. Pociťujúc porážku stahuje sa z bojového poľa a prenecháva priestor vítazovy.

Je to až neuveritelné koľko toho spraví vpodstate také malé nič. Poznajúc všetky tieto fakty a nebezpečenstvá, pomaly sa mi v hlave napovrch prediera jedna veta. Tých pár slov ktoré ma vyslobodia z reality- Jeden "lístok" prosím.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je otázna.

KOMENTÁRE

Prečo sa chce Bednár zhovädiť ako propagandista premiéra

Tomáš je z iného sveta, jemu sa dá rozumieť.


Už ste čítali?